Gauti naujienas

MENO REZIDENCIJA 

Vš.Į „Tekstilininkų ir dailininkų gildija“ kviečia Lietuvos ir užsienio vizualiųjų ir taikomųjų menų,tekstilės, dizaino, dailės istorijos, teorijos ir kritikos profesionalus, kuratorius ir kultūros vadybininkus dalyvauti menininkų rezidencijų programoje.

Programos tikslai:
Sukurti palankią šiuolaikinio meno kūrybai aplinką ir stimuliuoti inovatyvius meno reiškinius. Programa siūlo optimalias gyvenimo sąlygas, kuriose reziduojantys menininkai gali patogiai gyventi ir bendrauti.
Skatinti meno edukacijos inovacijas. Rezidencijų metu menininkai kviečiami užsiimti edukacine veikla. Rezidentai, viešintys su stipendija, įsipareigoja kūrybines dirbtuves pasirinktai dalyvių grupei. Kūrybinių dirbtuvių dalyviais gali būti pati įvairiausia auditorija.
Tapti vietinio kultūrinio bei socialinio gyvenimo dalimi. Reziduojantys menininkai kviečiami įsitraukti į vietinį kultūrinį gyvenimą: prisijungti prie Kauno meninių iniciatyvų ir kultūrinių institucijų veiklos, interpretuoti vietinius vizualinius ir socialinius kontekstus.
Rezidencijų trukmė nuo 1 iki 2 mėnesių. Patalpose yra 3 menininkų rezidencijos. Rezidencijos laikotarpio pabaigoje gali būti surengiamas rezidento darbų pristatymas Galerijos „Balta“ patalpose. Tokiu atveju nebus skaičiuojamas patalpų nuomos mokestis.

Patalpos, kuriose įrengtos rezidencijos, yra 130 m2 ploto (galerijos „Balta“ antrasis aukštas, M. Valančiaus g. 21 Kaunas). Yra trys atskiri kambariai, bendras plotas studijai ir vonios kambarys. Patalpose veikia bevielis internetas, įrengtas autonominis šildymas, visuose kambariuose įrengti kondicionieriai, tiekiamas karštas, šaltas vanduo. Visi kambariai yra apstatyti baldais (lova, spinta). Studijoje pastatyti stalai, kėdės. Turime pagrindinius dailės reikmenis (rėmus, porėmius, lentas, audinius, dažus, teptukus, pieštukus, molbertus ir kt.). Galerijoje darbo valandomis (11 – 19 val.) dirba du darbuotojai, tačiau į rezidencijų patalpas įėjimas yra atskiras (iš vidinio kiemo puses), taigi menininkai nėra priklausomi nuo galerijos darbo valandų. Netoli (300 m spinduliu) rezidencijų patalpų yra įsikūrusios septynios meno galerijos, fotografų ir dailininkų sąjungos, trys dailės priemonių salonai, trys muziejai, daug viešojo maitinimo įstaigų, bažnyčios, santakos parkas ir visa kita senamiesčio infrastruktūra.


Nuoma:
Kūrėjų rezidencijų programa gali pasiūlyti ribotą stipendijų kiekį. Kviečiame vizualiųjų ir taikomųjų menų, dizaino, architektūros, dailės istorijos, teorijos ir kritikos profesionalus, kuratorius ir kultūros vadybininkus išsinuomoti rezidenciją mažiausiai 1 mėnesio laikotarpiui.

Paraiška rezidencijai

VYKUSIŲ REZIDENCIJŲ ARCHYVAS

Galerija

Socialiniai partneriai

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ
ROTUŠĖS AIKŠTĖS DRAUGIJA
ASOCIACIJA KAUNIETĖ