Gauti naujienas

Per žolinę skambanti rotušė 2015


Šiemet žolinės proga, rugpjūčio 15 dieną Kauno Rotušės aikštėje vyko šventė „Per žolinę skambanti Rotušė“, kurios gimimas pagrįstas bažnytine tradicija, istoriniu dokumentu ir paprotiniu paveldu.

„Žolinė – vasaros brandos šventė, metas kai susitinka vasara ir ruduo. Lietuvoje buvo tikima, kad šią dieną būtinai reikia susitikti su giminėmis ir draugais, kitaip visi metai bus blogi. Ir šiandien Lietuvoje per žolinę buriasi kraštiečiai, giminės, artimieji ir kaimynai. Ji tampa ne tik bažnytine bet ir bendruomeniškumo švente.“ – teigia naujos bendruomeninės iniciatyvos žolinės šventimui organizatoriai – Kauno Rotušės aikštės draugija, puošėjei galerija „Balta“.

Istoriniai šaltiniai bei svarbiausi miesto dokumentai liudija apie žolinės laikmetį Kaune. Seniausioje išlikusioje 1463 m. Karaliaus, Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Kazimiero Jogailaičio, privilegijoje Kaunui patvirtinama teisė rengti žolinės prekymetį, truksiantį aštuonias dienas. Kadangi prekyba vykdavo turgaus aikštėje, t. y. dabartinėje Rotušės aikštėje, šį Karaliaus įsakymą duotoje miestui privilegijoje siūloma atgaivinti ir paminėti naujai bei šiuolaikiškai. Siekiant miesto savitumo ir tradicijų puoselėjimo, šis renginys galėtų tapti tradiciniu Rotušės aikštės renginiu.

Vakare, 19 val. aikštė prisipildė romantiškų muzikos garsų, kuriuos dovanojo Kauno miesto simfoninis orkestras, Evelina Sašenko bei Liudas Mikalauskas. Koncertą papuošė istoriniai intarpai, kurie supažindino su miesto istorija. Visi atvykusieji sėdėjo prie baltais žolynais dekoruotų staliukų.

Švenę puošė simbolinis žolinių medis ant kurio buvo sukomponuoti galerijos Balta pagaminti žolinių simboliai ir vainikai. Šventinės scenos akcentu tapo didžiulis, šviečiantis žolunų sietynas. Galerijos Balta vardu, dėkojame visiems talkininkams, padėjusiems, pakaunės laukuose surinkti, nupjauti ir supinti žolynų dekoracijas.

Galerija

Socialiniai partneriai

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ
ROTUŠĖS AIKŠTĖS DRAUGIJA
ASOCIACIJA KAUNIETĖ