Gauti naujienas

Galerija „Balta“ pristato tęstinį projektą
„Aistringoji Lietuvos tekstilė Lietuvos dvaruose“

Lapkričio 8 d. 16 val. Plungės Kunigaikščio Mykolo Oginskio-rūmai įsikūrusiame Žemaičių dailės muziejuje (Parko g. 3 A, Plungė) vyks parodos „Aistringoji Lietuvos tekstilė Lietuvos dvaruose“ pristatymas. Tekstilininkų ir dailininkų gildijos galerija „Balta“ organizuoja šį tęstinį tekstilės projektą jau devynerius metus. Projekte šiais metais dalyvauja ne tik tekstilininkai, bet ir kitų sričių menininkai Lina Jonikė, Lina Gutauskienė, Aušra Kleizaitė, Monika Grašienė, Jolanta Šmidtienė, Danguolė Brogienė, Marijona Sinkevičienė, Aušra Sedlevičiūtė, Giedrė Kriaučionytė, Mindaugas Juodis,  Birutė Sarapienė, Zita Virginija Jusevičiūtė-Tarasevičienė, viešnia iš Korėjos  Gao Yuan.

„Per dešimt metų yra pristatyta pakankamai daug parodų, atskleidžiančių kintančias, įdomias tekstilės tendencijas, nutolimą nuo tradicinės tekstilės mokyklos, naujų formų paieškas. „Jau daugiau kaip dešimt metų Lietuvos profesionalioji tekstilė išgyvena kūrybinį pakilimą. Lietuvos tekstilė išsiskiria dviem dalykais-idėjos konceptualumu ir kūrybišku tekstilės technikų ir technologijų vystymu. Lietuvos tekstilės menininkėms pavyksta sujungti technologijos ir šiuolaikinio meno temas, todėl jos gavo nemažai svarbių apdovanojimų. Jų pasirodymai Kauno, Vilniaus, Rygos, Berlyno, Bonos, Dortmundo, parodų salėse lydi pagarba, susižavėjimas, o darbai apibūdinami tokiais epitetais kaip aistringoji tekstilė, įkvepiantis, kerintis, fantastiškas menas.“ (Rasa Andriušytė-Žukienė,  katalogo „Aistringoji Lietuvos tekstilė“ įvadinis straipsnis).

Šiais metais rengiama  paroda išskirtinė keliais aspektais: parodoje dalyvauja ne tik tekstilininkai, tačiau taip pat ir kitų vizualiųjų menų atstovai, viešnia iš Korėjos. Tai keliaujanti paroda, kuri bus dar eksponuojama Gelgaudiškio, Žemaitkiemio Babtyno dvaruose. Kai kurie menininkų darbai yra sukurti dar bendradarbiaujant su Kauno tekstilės bienale ir jie yra kolekciniai tęstinio projekto darbai. Parodos akcentu galima laikyti tekstilininkių dueto Linos Jonikės ir Linos Gutauskienės kūrinį „Tapetas“, kuris sukurtas 2009 metais. Šio tapybos kūrinio personažai buvusios Kauno tekstilės bienalės lankytojai. Visi parodos objektai yra sukurti naudojant skirtingas technikas ir technologijas, visų autoriai skiriasi savo tematika ir išraiška, visuose ieškoma betarpiško dialogo su žiūrovu.  Paroda veiks Plungės Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose įsikūrusiame  Žemaičių dailės muziejuje  iki lapkričio 23 dienos. Daugiau informacijos apie projektą www. galerijabalta.lt

Informaciją spaudai paruošė parodos kuratorė Gabrielė Kuizinaitė
Projekto vadovė tekstilininkė Jolanta Šmidtienė

 

Socialiniai partneriai

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ
ROTUŠĖS AIKŠTĖS DRAUGIJA
ASOCIACIJA KAUNIETĖ