Gauti naujienas

2017-09-22

„Eksperimentai su šviesa: meno laboratorija“ –  tai Tekstilininkų ir dailinikų gildijos organizuojamas tęstinis tarptautinis projektas.

Paroda „Eksperimentai su šviesa: meno laboratorija“ eksponuojama Plungės Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose, Žemaičių dailės muziejuje. Tai mobili inovatyvios tekstilės paroda, lydima atvirų kūrybinių meno dirbtuvių. Tai tęstinis tarptautinis projektas, kuris pirmą kartą įgyvendintas 2006 m. Kauno pilies bokšte. Nuo to laiko paroda apkeliavo ne tik atskirus Lietuvos miestus, bet pabuvojo Čekijoje, Baltarusijoje, Estijoje, Vokietijoje. 2016m parodą buvo galima pamatyti Raudondvario dvaro muziejaus erdvėse.

Parodoje dalyvauja profesionalūs menininkai tokie kaip, Laima Oržekauskienė, Lina Jonikė, Jūratė Petruškevičienė, Jolanta Šmidtienė, Valda Verikaitė, Modestas Malinauskas ir kt žinomi dailininkai, taip pat svečiai iš užsienio. Darbai  dekoruojami liuminescenciniam apšvietimui jautriais siūlais ar dažais ir yra eksponuojami aklinoje tamsoje, apšviečiant juos tik liuminescencine šviesa. Lokalus apšvietimas kviečia žiūrovą artimiau susiliesti su kūriniais. Jautrių medžiagų, skirtų liumenescensiniam  apšvietimui, panaudojimas suteikia meno kūriniams paslaptingumo aurą.

Šiais metais kūrėjai tęsia parodos „Eksperimentai su šviesa: meno laboratorija“ idėją. Šį kartą nauja meno instaliacija bus sukurta ir pritaikyta specialiai Žemaičių dailės muziejaus erdvėms. Iš netradicinių medžiagų pagaminti objektai bus skirti dar labiau praturtinti ir papuošti dvaro erdves bei palikti neišldildomą įspūdį jo lankytojams.

Atidarymo dieną, parodos menininkai atliks perfomensą „Auganti – kintanti mandala“. Tai bendras kūrinys, kurio inertiškas augimas bus vykdomas viso projekto periodo  metu. Visi parodos lankytojai bus kviečiami kartu prisidėti prie kūrybinio proceso, eksperimentuoti su spalvomis ir pratęsti kompoziciją. Tokiu būdu mandala ne tik keisis, bet ir didės.

 

Socialiniai partneriai

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ
ROTUŠĖS AIKŠTĖS DRAUGIJA
ASOCIACIJA KAUNIETĖ