Gauti naujienas

2015-03-11

Sveiki mielieji.

Sveikinu Jus su tik ką praėjusia ypatinga data - Kovo  11-ąja, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejumi. Taip jau atsitiko, kad šiemet visiems mums tautiečiams brangią dieną paminėjome ir  šventėme vienoje iš Kanarų salų – Tenerifeje, tuo pradžiugindami ten gyvenančius ir atostogaujančius tautiečius.  Ta gražia proga, kartu su žinomu Kauno meninku, grafiku, Egidijum Rudinsku,  nusprendėm Tenerifeje, galerijoje “Balta” suorganizuoti šventę ir  surengti savo kūrybos parodas.  Tai buvo ir puiki proga su džiaugsmu atšvęsti ir galerijos įkūrimo Tenerifeje antraji  gimtadienį.

   Po iki begalybės užsitęsusio lietuviško rudens , kuris šiemet  neužleido vietos baltumu spindinčiai žiemai, ši kelionė į amžinos vasaros ir nepaprasto grožio salą, buvo tikras atokvėpis akiai ir sielai nuo pilkumos ir kaip panacėja  nuo beužplūstančios depresijos , peršalimo ligų ir žinoma kasmetinio gripo.

   Atvykus,  kaip visada mus su džiaugsmu pasitiko Lietuviai, labai draugiški, nuoširdžiai bendraujantys  ir branginantys vieni kitus. Posakis : lietuviui džiaugsmas kai kaimyno troba dega – čia nepasitvirtina, todėl turbūt reikia nors trumpam išvykti iš Lietuvos, kad suprastum kokia brangi Tėvynė, tautiečiai ir kokia graži sava kalba. Gal ir puikus salos klimatas, graži aplinka išryškina gerąsias  lietuvaičių būdo savybes J.

   Taigi su draugų pagalba gana greitai surengėme parodą ir šventę. Galerija  įsikūrus labai gražioje  vietoje, vieno iš prabangiausių Tenerifės viešbučių komerciniame centre: čia pat nuostabi vandenyno pakrantė,  gražūs  pliažai… Nedidelis, žavus  kiemelis dažnai tampa  galerija po atviru dangumi, reprezentuojančia mūsų šalį, meninikus ir kūrybą . Mūsų  vykdomos meno rezidencijų  programos ir kartas nuo karto atidaromos parodos  šiltai sutinkamos ne tik čia gyvenančių ir atostogaujančių lietuvaičių, vietinių gyventojų, turistų iš įvairių šalių, kurių čia visada gausu, bet ir šio centro savininkų. Dažnas būna maloniai nustebintas atradęs Lietuviškos kultūros  kampeli, džiaugiasi išskirtinumu , originalumu, ir žinoma mūsų bendruomenės draugiškumu. 

    Paroda, surengta kovo 11 dieną, ir gausus būrys lietuviškai šnekančių žmonių, atėjusių su vaišėmis, gėlėmis, iškabinta Lietuvos vėliava prie įėjimo į kiemelį, susilaukė išskirtinio aplinkiniu dėmesio. Susipažinome, papasakojome apie Lietuvą, šios dienos reikšmę ir svarbą mūsų Tautai. Dažnas buvo nustebintas mūsų  draugiškumo ir organizuotumo. Nuoširdus dėmesys, vaišingumas,  lietuviškais pyragais nuklotas stalas  ir plačios visų šypsenos  taip pat prezentavo mūsų šalį.  

    Galim pasigirti, kad mūsų galeriją aplanko  labai daug ir įvairių tautybių žmonių, poilsiautojai   vaikštinėdami atranda mūsų galeriją ir susidomi mūsų menu, dažnai fotografuojasi prie mūsų instaliacijų, įsigyja suvenyrų , bukletų ir gerų ispūdžių,  pažadėdami  aplankyti artimiausiu laiku Lietuvą  ir būtinai apsilankyti  galerijoje  “ Balta” Kaune.  

 

Galerija

Socialiniai partneriai

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ
ROTUŠĖS AIKŠTĖS DRAUGIJA
ASOCIACIJA KAUNIETĖ