Gauti naujienas

2014-11-15

„Kurkime kartu“ – pakvietė neįgalieji profesionalius Kauno menininkus metų pradžioje. Ir jie atsiliepė!

Dar pamanėme, kad išmokti naujų dalykų ir įgyti naujų žinių galima ne tik mokyklos suole ar prie kompiuterio, bet ir smagiai leidžiant laiką su naujais draugais. Ir pakvietėme pasisvečiuoti, papasakoti apie savo darbą, pomėgius įvairių profesijų žmones: policininkus ir jų keturkojus pagalbininkus, paramedikus, atlikėjus, verslininkus ir net magą.

Visus įspūdžius, menininkų padedami, pabandėme atvaizduoti drobėse. Tada ir užvirė darbas. Maži ir dideli neįgalieji tapė. Šeimų nariai, kurie nedažnai paima į rankas teptuką, mokėsi atsipalaiduoti ir emociškai pailsėti tapant, žaidžiant spalvomis popieriuje. Menininkai, meno pedagogai padėjo atsiskleisti mūsų saviraiškai, išlaisvinti spalvinį matymą ir išmokti naudotis meno terapija patiems.
Maža to, viską viską budriai fiksavo Kauno fotodraugijos nariai.

O, šeštadienį (lapkričio 15 d.), 13 val. maloniai sutikus galerijai BALTA (M. Valančiaus g. 21, Kaunas), kviečiame į parodos atidarymą, pažiūrėti kaip mums sekėsi kurti, bendrauti, džiaugtis, draugauti arba „integruotis“.

Sveikatos ir integracijos klubas SAULIUKAS
Daugiau informacijos:
Dalia Šatinskienė, tel. 8 686 22988


P. S. Plenerų kūrybinės dalies moderatoriai: Lietuvos dailininkų sąjungos narys Vygintas Stankus ir menotyrininkas Gintaras Kušlys.
Plenerų metu dirbo:
dailininkai – Danguolė Lunskienė, Auksė ir Dalius Petruliai.
Kauno fotodraugijos nariai – Edita Matulaitytė, Sigita Urbonaitė, Vladas Dobrovolskis, Vidmantas Karpis ir kt.

P. P. S. Plenerai „Kurkime kartu“ rengti vykdant socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą, remiamą Kauno miesto savivaldybės.

P. P. P. S. „Akivaizdu, kad išspręsti sudėtingų problemų vien pasitelkus sveikatos ir socialinės rūpybos specialistus nepavyks. Būtinos suvienytos įvairių sričių specialistų, menininkų, kūrėjų, ugdytojų ir visuomenės švietėjų pastangos. Todėl itin džiugina, kad profesionalūs menininkai vis aktyviau įsitraukia į šių problemų sprendimą. (prof. dr. Nida Žemaitienė. Menas žmogaus gerovei, psl. 106, Vilnius, 2012)

Dalia Šatinskienė
 

 

Galerija

Socialiniai partneriai

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ
ROTUŠĖS AIKŠTĖS DRAUGIJA
ASOCIACIJA KAUNIETĖ