Gauti naujienas

2014-09-26

„Nespalvota Baltoje“

 fotografo Romualdo Rakausko vieno vakaro paroda

Jei kada susiklostytų situacija, kuomet netyčia išgirstumėte pokalbį apie praeito amžiaus romantiką, džiugią laikmečio nuotaiką bei dažnai šyptelti ar net lengvai atsidusti priverčiančius vaizdus užfiksuotus fotografijoje, nesuklystumėte spėdami, jog kalbama apie jau klasika tapusią Romualdo Rakausko kūrybą. Nacionalinės premijos laureato R.Rakausko ir jo darbų šiandien pristatinėti nebereikia. Nespalvotoje fotografijoje įamžinti vaizdai pokalbį su mumis pradėję dar praeitame amžiuje, pakilia gaida jį tebetęsia iki šiol.

Į dar artimesnį pokalbį galerijoje „Balta“  rugsėjo 26 d. 18 val kviečia ir pats autorius. „Nespalvota Baltoje“, tai vieno vakaro paroda, kurios metu fotografas R.Rakauskas papasakos apie savo kūrybinį kelią ir pristatys  daugiau nei pusšimtį įdomiausių darbų. Autorius pakvies artimiau pažinti jo kūrybą, atskleidamas netikėtus ir dažnai nežinomus savo darbų niuansus  bei linksmas kūrybinio proceso detales.  Šios parodos metu bus eksponuojamos fotografijos, kurių vaizdus ir vietoves galės atpažinti kiekvienas kaunietis; nuotraukos iš ciklų „Švelnumas“, „Žydėjimas“ bei „Pavasario mergaitės“ palies lyriškąją R.Rakausko kūrybos pusę, kuri pasakoja apie idilišką kaimo gyvenseną, šiltus žmonių santykius ir žydinčius sodus, o kadrai, kuriuose užfiksuoti legendiniai „Žalgirio“ vyrai primins apie šlovingas praeito amžiaus Lietuvos krepšininkų pergales.
„Praktiškai visa mano kūryba yra „švelnumas“ ir „žydėjimas“. Todėl mano misija – rodyti šviesų gyvenimą, tokį, kokį aš ir patyriau“ – teigia autorius. Dėl to ši vieno vakaro paroda privers pamiršti visus rūpesčius ir pasimėgauti gyvenimu. Gyva muzika, jaukus pašnekesys  ir šiltą nostalgiją sukeliantys fotografijų vaizdiniai galerijos „Balta“ aplinkoje šį rugsėjo penktadienį nuspalvins giedriausiais rudens tonais.

„Draugai“, 1967 m. Iš ciklo „Švelnumas“ (1961–1985 m.)

Iš ciklo „Žydėjimas“ (1974 – 1984)

Tėvas 1968 m. Iš ciklo „Švelnumas“ (1961 – 1985 m.)
 

Socialiniai partneriai

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ
ROTUŠĖS AIKŠTĖS DRAUGIJA
ASOCIACIJA KAUNIETĖ