Gauti naujienas

2014-09-19

Jubiliejinio ciklo paroda

„Ant kūrybos sparnų“

Nedaugeliui žmonių duota kurti grožį, o tuo labiau išmokyti tai daryti kitus. Ir ne šiaip išmokyti, o iš mažos kibirkšties įžiebti ugnį, kuri degtų ir šildytų kitus. Tuo tikslu 1989 m. buvo įkurta mokykla su vieninteliu dailės pedagogu Elena Berežok. Dailininkės idėją palaikė  bendraminčiai, kultūros veikėjai ir Kauno miesto inteligentija. Jų pastangų dėka maža dailės studija išaugo iki mokomojo, kultūrinio, metodinio ir informacinio centro su savo galerija, kūrybinėmis dirbtuvėmis, informaciniu centru, kuris po savo stogu ne tik vienija įvairias tautas, bet ir moko vaikus ir jaunimą pagarbos, tolerancijos, gebėjimo spręsti kasdienines problemas ir mylėti savo gimtąjį kraštą. Šiemet M. Dobužinskio kultūros ir estetinio lavinimo centras švenčia 25-rių metų jubiliejų. Nuo pirmų įsikūrimo dienų   Centras vykdo visuomeninę, kultūrinę veiklą, organizuojant tarptautines konferencijas, simpoziumus, plenerus, parodas, festivalius. 2004 m. organizacijai buvo suteiktas žymaus grafiko ir tapytojo, scenografo ir vieno iš draugijos „Meno pasaulis“ nario, Lietuvos ir pasaulinio masto dailininko Mstislavo Dobužinskio vardas.
Centro auklėtiniai sėkmingai pasirodė ne tik Lietuvos, bet ir Europos ir pasaulio parodose ir konkursuose: Anglijoje, JAV, Indijoje, Makedonijoje, Vokietijoje, Rusijoje ir kt. Centro auklėtiniai - tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai ir diplomantai, jų darbai apdovanoti aukso medaliais, Anglijos karalienės apdovanojimais. Per daugelį savo veiklos metų Centras patikrino, kas dailės dėstymo srityje yra išties vertinga, sukūrė savo mokymo tradicijas.  
Daugelis  Centro auklėtinių tęsia menines studijas aukštuosiuose Lietuvos ir užsienio šalių mokslo įstaigose. Dauguma tapo profesionaliais dailininkais, aktyviai dalyvaujančiais visuomeniniame ir kultūriniame Lietuvos gyvenime.
Galerijoje „Balta“ atidaryta paroda „Ant kūrybos sparnų“. Joje eksponuojami buvusių Centro auklėtinių kursiniai, baigiamieji bakalauro ir magistro tekstilės darbai, kurie tarsi bendri M. Dobužinskio kultūros ir estetinio lavinimo centro ir aukštųjų meno mokyklų kūrybos ir bendradarbiavimo vaisiai, buvo sukurti studijuojant Vilniaus Dailės Akademijoje, VDA Kauno Dailės Fakultete Tekstilės, Dizaino, Keramikos katedroje bei J. Vienožinskio menų fakultete. Taikomoji tekstilė – tai savita dekoratyvaus meno raiška, į kurią įtraukta viskas, ką sukūrė žmonija per savo istoriją. Tekstilė užima reikšmingą vietą šiuolaikiniame mene. Šioje parodoje išvysite kūrybinius darbus, pripildytus rankų darbo šiluma, jaukumu, meile ir grožiu. Tikimasi, kad paroda pradžiugins įvairaus amžiaus ir meninio skonio žiūrovus, padės įsijausti į šviesos, šilumos ir harmonijos atmosferą.
 

 

Kauno M. Dobužinskio kultūros ir estetinio lavinimo centras

 

Galerija

Socialiniai partneriai

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ
ROTUŠĖS AIKŠTĖS DRAUGIJA
ASOCIACIJA KAUNIETĖ