Gauti naujienas

2013-08-31

Kazuyo Nomura „Judėjimo ratu apibrėžimas“

Galerijoje „Balta“, Kaunas, Lietuva
2013 m. rugpjūčio 31 d. – rugsėjo 28 d.

Trumpas pristatymas

Tekstilininkė ir tekstilės dizainerė Kazuyo Nomura dirba Gotenburge, Švedijoje. Būsimoji menininkė augo Japonijoje, o susidomėjusi audimu, Šiaurės Europos formomis ir spalvomis, susipažinti su tekstile atvažiavo į Švediją. Šios kelionės įspūdžių įkvėpta, 9-ojo dešimtmečio pradžioje pradėjo lankyti audimo mokyklas Švedijoje. Po kelerių metų gyvenimo Japonijoje, 1988 m. Kazuyo Nomura visam laikui persikėlė į Švediją.

Tekstilės dizaino mokėsi Buroso universiteto Tekstilės mokykloje, vėliau studijavo tekstilės meną prie Gotenburgo universiteto veikiančioje Dizaino ir amatų mokykloje.

Pirmaisiais gyvenimo Švedijoje metais Kazuyo Nomura aktyviai dalyvavo naujoviškuose audimo projektuose, rekonstruojant istorinius tekstilės radinius Audimo technikos mokykloje (Väfskolan) / Buroso universitete. Šių projektų metu įgyta patirtis pagilino menininkės žinias, kurias ji sėkmingai taiko savo kūryboje.

Susidomėjimą siūlais Kazuyo Nomura išreiškė savo tekstilės darbuose, perteikdama gamtą ir abstrakčia, ir vaizduojamąja formomis. Darbams kurti autorė naudoja daug laiko reikalaujančias technikas – audimą, siuvinėjimą ir siuvimą.

Jos išsakyta mintis: „Kartais laikas slenka lėtai, kartais lekia greitai, o kartais sukasi atgal. Laikas gali būti koncentruotas troškimas."

Menininkės darbai alsuoja eksperimento troškimu, autorė atvira spontaniškumui, nebijo rizikuoti, ir tuo pat metu – kontroliuoja rezultatą. Vėlesniais metais Kazuyo Nomura daugiau dirbo prie laisvų skulptūrinių siūlinių kompozicijų ir erdvinių projektų, kur didžiausias dėmesys skiriamas šviesai ir šešėliams. Šis aspektas taip pat yra būdingas menininkės kūrybos bruožas.

„Atrodo, kad jos meistriškumo pagrindas – supratimas, kokia iš tikrųjų yra siūlų esmė, kokia sąsaja juos jungia."
- Tekstilės meno profesorius Hans Krondahl

Kazuyo Nomura rengia nacionalines ir tarptautines parodas, pagal užsakymą kelis darbus sukūrė viešosioms erdvėms. Kaip laisvai samdoma tekstilės dizainerė bendradarbiauja su šiomis Švedijos bendrovėmis: Ikea Švedijoje, Almedahls ir Ljungbergs.

2006 m. Kazuyo Nomura įteiktas reikšmingiausias Europos apdovanojimas tekstilės srityje – Šiaurės apdovanojimas tekstilės srityje (angl. Nordic award in Textiles) už meninį kūrybiškumą, meistro įgūdžius ir tempimo bandymus.

Parodą remia IASPIS (Švedijos meno stipendijų komiteto tarptautinė vizualiųjų menų programa).

Daugiau informacijos ir kontaktinių duomenų: www.kazuyo.se

Socialiniai partneriai

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ
ROTUŠĖS AIKŠTĖS DRAUGIJA
ASOCIACIJA KAUNIETĖ