Gauti naujienas

2013-04-02

Kviečiame į balandžio 2d. 17val.
VDA Kauno fakulteto tekstilės katedros
docentės Jūratės Petruškevičienės
parodos  „Iš būtojo laiko“ atidarymą.
Galerija „Balta“ M. Valančiaus g.21, Kaunas

 

IŠ BŪTOJO LAIKO

Labai myliu Dzūkiją. Viskas prasidėjo nuo vasarų prie Dusios ežero, nuo pažinties su tenykščia gamta, žmonėmis ir, aišku, su tekstile.

Ši paroda – tai mano pagarbos ir meilės ženklas senajai lietuvių tekstilei. Geriausi jos pavyzdžiai saugomi muziejų fonduose, o aš norėjau paliesti tuos dar išlikusius, išsiblaškiusius pridulkusiose palėpėse, numestus, suteptus, paplyšusius, pablukusius ir nelabai kam bereikalingus. Vėjo plaikstoma šeimininko ant durų prikalta (nuo musių!) jo mamos jaunystėje austa lovatiesė – tokia buvo pradžia. Vėliau atradau daugiau: pavargusių nuo laiko, bet vis dar gražių. Tai ne restauracija, nors vieną darbą taip ir pavadinau. Greičiau interpretacija ir kita paskirtis, kitas gyvenimas. Mano darbo tikslas – ne tik dar kartą prisiliesti prie visiems mums brangaus paveldo, bet ir surinktai senų audinių kolekcijai suteikti naują turinį ir įprasminimą.

Šiam tikslui 2009 m. gavau individualią Valstybės stipendiją. Surengiau parodas „Būtuoju laiku“ Punsko Lietuvių kultūros namuose Lenkijoje (2010 m.) ir Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje Kėdainiuose (2010 m.). O čia, galerijoje „Balta“, eksponuojami ir naujausi darbai šia tema.

Jūratė Petruškevičienė

Socialiniai partneriai

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ
ROTUŠĖS AIKŠTĖS DRAUGIJA
ASOCIACIJA KAUNIETĖ