Gauti naujienas

2012-12-07

„Spalva – Nuotaika – Simbolis“ 2012

Menotyrininkė Austėja Bručaitė

Langams pasipuošus šerkšno gėlėmis ir paspaudus pirmajam šaltukui, galerija „Balta“ vėl skelbia parodos – konkurso „Spalva – Nuotaika – Simbolis“ atidarymą. Tai jau ketvirti metai, kuomet menininkai gali pristatyti visuomenei savo kūrybą, pademonstruoti originalų stilių, nematytą techniką. Šiemet paroda itin gausi, mat nedidelėse patalpose teko apgyvendinti net 74 menininkų idėjas, materializuotas stiklinėse, odinėse, popierinėse formose, ištapytas, išsiuvinėtas, išrašytas baltose drobėse. Kiekvienais metais galerija prašo kurti darbus, kuriuose atsispindėtų asmeninis santykis su balta spalva. Per pateiktus simbolius atpažįstame nuotaiką, per nuotaiką – kūrėjo išgyvenimus, patirtis. Tad galime teigti, jog ši grandinė – tai būdas pažinti kito žmogaus pasaulį, pažinti jį patį, sužinoti, kas jis toks ir ką jaučia.

Vieniems balta spalva asocijuojasi su švara, tyrumu, kiti tai suvokia kaip sakralumo, susikaupimo būseną ar erdvę, o dar kiti stengiasi atskleisti tiesiog pačios spalvos estetiką. Kai kam balta spalva reiškia liūdesį, gedulą, o kai kam tai visa ko pradžia – gimimas, vestuvės. Kažkas baltoje spalvoje mato svajonę, o kažkas – patirtą nuotykį, nostalgiją praeities įvykiui. Galiausiai yra ir tokių, kurie tiesiog nori ko nors palinkėti galerijos „Balta“ lankytojui. Bet kuriuo atveju, kiekvienas jausmas, kiekvienas kūrinys yra be galo nuoširdus, apnuoginantis menininko sielą ir leidžiantis pažvelgti į baltą spalvą jo akimis. Balta spalva menininkui – tuščia scena, tuščia drobė ar tuščias lapas, kuriame kiekvienas taškas, linija, brūkšnys - tai jo pasaulis, jo žinutė ir jo gyvenimo istorija.

 

„Spalva – Nuotaika – Simbolis 2012“ balto kūrinio konkurso nugalėtojas
 Obcarskas Antanas su kūriniu „Akriliniai rašmenys - VII“.

Konkurso diplomais buvo apdovanoti originaliausių kūrinių autoriai.

Buvo išleistas parodos katalogas, kuriame buvo aprašyti 25 daugiausiai lankytojų balsų sulaukę kūriniai. Taip pat rasite visų konkurse dalyvavusių autorių kūrinius.

Dalis kūrinių bus pristatyti parodoje, Europoje.

 

Išleistą parodos katalogą galite peržiūrėti čia.

Galerija

Socialiniai partneriai

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ
ROTUŠĖS AIKŠTĖS DRAUGIJA
ASOCIACIJA KAUNIETĖ