Gauti naujienas

2012-09-21

Gao Yuan darbų paroda

 

Galerijoje „Balta“ – Taivano menininkės prisistatymas

LR Kultūros ministerijai parėmus, Tekstilininkų ir dailininkų gildija šį rudenį pasitinka atidarydama tarptautinę rezidencijų programą „KONCEPCIJA versus TECHNOLOGIJA“. Nuo šiol galerijos „Balta“ antrajame aukšte reziduoti per metus galės iki 12-os menininkų, kurie įgyvendindami individualius projektus sieks bendradarbiavimo su vietine bendruomene. Programos rengėjai yra atviri menininkų iniciatyvoms ir šiuo metu ieško bendradarbiavimo galimybių. 

Malonu pranešti, kad tarpininkaujant su Kauno bienale, galerija „Balta“ pristato pirmąją viešnią - menininkę GaoYuan (Taivanas), kuri yra 2011-ųjų metų bienalės pagrindinio prizo laimėtoja. Šis prizas – tai kvietimas surengti personalinę parodą 2013 metų Kauno bienalėje UNITEKSTAS, kuriai menininkė ruošis viešėdama Kaune. Iki spalio pabaigos reziduojanti Gao Yuan kurs nuotraukų ciklą, bendradarbiaudama su vietos menininkais. Tačiau kol kas jai reikalingas laikas pažinti mūsų šalį, kultūrą, kontekstą, su kuriuo bus tiesiogiai susieta ateities paroda.

Tarp Pekino ir Niujorko gyvenančios menininkės darbuose itin svarbų vaidmenį atlieka socialiniai kontekstai. Jos kūriniai kalba apie visuomenę ir jos kultūrą sparčių ekonominių pokyčių ir progresyvių šalies transformacijų fone, skirtingų rytų ir vakarų kultūrų susiliejimą. Autorės darbams būdinga pasikartojanti rytietiškų ir vakarietiškų motyvų sandūra. Rytietiškumas čia skleidžiasi per užkoduotus kinų kultūrai būdingus ženklus bei simbolinių nuorodų pripildytą vizualinę formą; vakarietiška tradicija prabyla per cituojamas klasikinių kūrinių kompozicijas, kurioms menininkę įkvėpė susižavėjimas italų renesanso tapyba.
Menininkė vizito metu dalyvaus įvairiuose renginiuose, susitikimuose su menininkais ir studentais, skelbs atvirų susitikimų valandas savo studijoje (sekite informaciją www.bienale.lt bei www.tdg.lt puslapiuose).

2012 m. rugsėjo 21 d. 17 val. kviečiame į Gao Yuan prisistatymo vakarą, o kartu ir „KONCEPCIJA versus TECHNOLOGIJA“ programos atidarymą, kuriame bus pristatytas menininkės prizinis kūrinys bei keli naujo ciklo darbai. Susitikime dalyvaus vienos iš renginio globėjų - Taipėjaus misijos Baltijos šalims, vadovas Kuang-Yueh Ko su delegacija. Atidaryme taip pat lankysis Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Renginio data: 2012 rugsėjo 21 d., 17 val.
Vieta: Galerija “Balta”, M. Valančiaus g. 21, Kaunas LT – 44275

Plačiau apie menininkę:

http://www.bienale.lt/2011/?p=621&lang=lt
http://gaoyuan-artist.com/

Daugiau informacijos:
Tekstilininkų ir dailininkų gildija
www.tdg.lt
Tel: +370 678 62838
Daugiau informacijos: Ana Kocegarova, +370 678 62838

Rėmėjai:

Socialiniai partneriai

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ
ROTUŠĖS AIKŠTĖS DRAUGIJA
ASOCIACIJA KAUNIETĖ