Gauti naujienas

2011-03-20

Tekstilininkų ir dailininkų gildijos” galerijos „Balta“,
„Minigrandų“ makete atsidaro
Juvelyrės Kornelijos Gerikaitės mažosios plastikos paroda
ŠYPSENOS MIMESIS
„Amerikietiška šypsena“, „Monos Lizos šypsena“, „Klasikinės lūpos“, „Mačiūniška šypsena“, „Dali ūsai“, „Užčiaupta burna”.

Kolekciją sudaro 6 formos. Formos gali būti prie kūno, konkrečiai prie lūpų, arba kaip nepriklausomi mažosios plastikos darbai.


Mus supa kodai. Asmens tapatybės kodas, durų kodas, prekių kodai ir panašiai. Kas yra mūsų kultūriniai kodai. Nuostatos kaip reikia elgtis, o kaip nedera, kas yra gražu, o kas ne, kas yra sava, o kas svetima. Papročiai, atpažįstami elgesio, bendravimo normų šablonai, reklamos eksplotuojami objektai, masiškai tiražuojamos meno vertybės. Tai sukuria kultūrinių kodų egzistavimo lauką.

Kodėl lūpos? Lūpų kaip stalčiuko, dėžutės motyvas susiformavo palaipsniui.
Lūpos išskirtos kaip atskiras objektas. Fragmentiškumas leidžia geriau pajusti jų plastiką, išskirti nežymius kitimus, detales, faktūras, blizgesį. Žmogiškiesiems pojūčiams išreikšti, lūpų mimikos dėka atsiskleidžia visa nuotaikų paletė.
Stačiakampės briaunelės, tai užuomina į stalčių, į dėžutę – daiktą. Iš tiesų, lūpos yra dėžutės dekoras.
Atpažystama forma žmogų veikia emociškai. Jis atpažįsta save, savo išraišką, kuri kartais būna labai juokinga, bet kalba apie rimtus dalykus. Užsidėjus konkrečią lūpų formą, gali prisitaikyti prie aplinkos arba ją šokiruoti, bet tai būdas realizuoti save kitokią, kokia gal niekad ir nebūsiu.

 

Socialiniai partneriai

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ
ROTUŠĖS AIKŠTĖS DRAUGIJA
ASOCIACIJA KAUNIETĖ