Gauti naujienas

2010-06-04

ŠVIESAMARFOZĖS

   

Su tais, kuriuos pasieks mano žinia - dalinuosi fotografikos paroda „Šviesamorfozės“, tiems, kurie tik išgirs, bet neregės - linkėjimai.
Martynas

Nuo birželio 4 d. (atidarymas 17 val.) iki birželio 18 d. Kauno galerijoje „Balta“
(M. Valančiaus g. 21) pristato fotomenininko Martyno Kolodzeiskio parodą „Šviesamorfozės“. Parodoje – keli Martyno saviraiškos rakursai – fotografika, tapyba ant negatyvo ir fotografija.

Unikalią meninę techniką jaunas menininkas įvardina kaip regimos tikrovės ir abstrakcijos sintezę.
Eksponuojamuose darbuose – Martyno tikrovė: „Tai – potėpis teptuku ant kelių kvadratinių milimetrų negatyvo. Tai – patirtys, išgyvenimai ir įspūdžiai iš įvairių vietų ar įvykių, (šviesos atspindžių ir išgyvenimų momentai, pagauti pvz. Ispanijoje pasaulinėje parodoje arba kelionės Palestinoje metu ir pan.). Tai savotiškos šviesos paieškos, šviesos studija. Jokių kompiuterinių triukų, tik švarios formos judesys ir spalvos emocija“, – teigia M. Kolodzeiskis.

Martyno darbai suvokiami kaip abstrakcija, tačiau tai ir tikrovės atspindys. Kitaip tariant, kūrinių kompozicijos – tai realizmas, tačiau toks realizmas, kurį akis tegali suvokti kaip abstrakciją. Pirmiausia todėl, kad tikrovė pateikiama makro planu, t.y., regima kaip išdidintas fragmentas. Technologijos leidžia matyti gerokai platesnį tikrovės spektrą, priartindamos toli esančius objektus, arba, kaip šiuo atveju, išdidindamos labai mažus tikrovės elementus. Tokie elementai paprastai neregimi, taip gimsta tikrovės atkartojimas „abstrakcijos pavidalu”.

„Būtent realybės paviršiaus intervencija įgalina tokių kadrų gausybėje išskirti netikėtus tikrovės veidus – bet kurios fotoperspektyvos pagrindą. Kiekvieno menininko parodoje ir yra įdomu tai, ką konkreti akis interpretuoja kaip „netikėtus paviršius”, savotiškus prisilietimus ir kokiomis nuostatomis grindžia tą netikėtumo įžvalgą.

Be abejo, fotoatspaudas negali pretenduoti į manualinėmis technologijomis atlikto vaizdo intymumą, pastarasis išskirtinis vien nepakartojamo rankos prisilietimo dėka. Todėl fotovaizdas intymus ne todėl, kad atkuria vaizdą visiems prieinama technologija – fotovaizdas intymus jau minėtos perspektyvos pasirinkimu.

„Ekspozicijoje pamatysite skirtingomis technikomis atliktus darbus, kuriems būdinga hibridinė techniką, kai įvairiomis priemonėmis ir įvairiuose kūrybos ir gamybos proceso etapuose savotiškai “žaidžiama” ar net koketuojama su šviesa, pasitelkiant spalvas, dažus ar įvairias būdais veikiant negatyvus“, - intriguoja menininkas.

Pasaulį suvokti kaip daugybės meno kūrinių erdvę, juos fiksuoti fotografijos išraiškos priemonėmis Martynas pradėjo studijuodamas VDA Kauno dailės institute. Dar studijų metu, būdamas 3 kurso studentas (1996 m.), priimtas į fotomeninkų sąjungą. 1997 m baigtos menų bakalauro studijos, Kauno „Arkos“ galerijoje parodoje pristatant diplominį darbą, fotografikos kūrinių ciklą, „Intervencija į negatyvą“. 1999 m baigtos menų magistro studijos.
Dalyvauja įvairiuose meniniuose projektuose Lietuvoje ir užsienyje artimiausiu metu numatomos parodos Vokietijoje, Švedijoje ir Danijoje.

Martynas turi ir ekonomisto išsilavinimą yra profesionalus projektų koordinatorius. Darbuojasi reklamos, marketingo bei parodų organizavimo srityse.

Daugiau informacijos:
Martynas Kolodzeiskis
Tel.: 865758055
El. paštas: martynas@fotomenai.com
www.fotomenai.com  

Galerija

Socialiniai partneriai

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ
ROTUŠĖS AIKŠTĖS DRAUGIJA
ASOCIACIJA KAUNIETĖ