Gauti naujienas

2010-04-09

JULIJA KLEVINSKAITĖ–GLEIKSNER 
PARODA TAPYBOS ŽEMĖ

Tapyboje vaizduoju Žemės būvį. Jo nefiksuoju, o kuriu. Mano tapyboje žmogus tik akimirka Žemės būtyje. Nebelieka žmogaus reikšmingumo.

Egzistencinis būvis - žemė, tai vientisas organizmas, peraugantis į organinę abstrakciją. Nekopijuoju gamtos, o panaudoju jos gyvavimo ir tapsmo principus. Žemės mantija didelio slėgio ir aukštos temperatūros sąlygomis virsta tarytum klampiu skysčiu, virš kurio plaukioja pluta. Žemynų plokščių trūkimo vietose iš gelmių veržiasi įkaitusi magma, veikia ugnikalniai. Gamtos stichijų veikiami paviršiai yra griaužiami, skalaujami, užliejami. Žemė kinta ir atskleidžia vis naujus stebuklus.

Žmogaus ir gamtos vientisumo filosofija – spontaniškas intuityvumas. Tapyba lygi meditacijai – teisei būti, veikti taip natūraliai ir savaimingai, kaip pati gamta.Tapyboje svarbus valdomas atsitiktinumas.

2010-04-09

Aušros Barzdukaitės–Vaitkūnienės paroda
PIEŠINIAI. Kiklopo istorija.

2010 04 09 – 2010 04 27Piešinys – greita minties, prisiminimo ar kilusios asociacijos fiksacija. Šioje parodoje piešiniai - lyg mažos novelės ar efemeriškų istorijų papasakojimas linija, spalvos dėme ir popieriaus šviesa.

Išbandant peršviečiamo popieriaus, į kurį kadaise buvo įvyniotas sviestas, ar švelnaus satino paviršių tušu ir pastele galima pajusti ne tik keistą erdvę, bet mintimis keliauti istorinėmis vietovėmis.

Prisimenant antikos sakmes, juokaujant pasakų personažų motyvais, piešiniais galima netiesiogiai papasakoti apie šiandieninį gyvenimą.

 

Kiklopo istorija.
„....Nevaržo kiklopų jokie įstatymai. ... Gyvena uolotose kalnų aukštumose, įsitaisę skliautalubiuose urvuose. Šiaip jau nė vienas nesirūpina kitais.“

„... Jis teturėjo vienui vieną akį, žibančią kaktoje....“

„.... Tik ištiesė milžiniškas savo rankas, pačiupo du mano draugus ir trenkė kaip mažus šunyčius į žemę, kad net smegenys su kraujais ištiško asloje...“

Gustav Schwab „Gražiausios antikos sakmės“, Vilnius 2004

Mylėjo jis jūros nimfą Galatėją. Tačiau paprastas Sicilijos mirtingasis Akis pavergė Galatėjos širdį.

Vienaakis milžinas nimfos mylimąjį dideliu akmeniu užmušė... 

Socialiniai partneriai

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ
ROTUŠĖS AIKŠTĖS DRAUGIJA
ASOCIACIJA KAUNIETĖ