Gauti naujienas

2009-10-02

Galerija BALTA (M. Valančiaus g. 21)
S3 Tarptautinė šiuolaikinio tekstilės meno ir dizaino paroda
AZIJA—EUROPA. PLUOŠTO MENAS
2009 m. spalio 2 d.—lapkričio 30 d.

Atidarymas: 2009 m. spalio 2 d. (penktadienį) 18 val.


Specialūs turai su parodos menininkais: spalio 3 d.
14 val. ir 16 val.


Užsiregistruoti tel. (37) 200885.
Galerijoje bus pristatytas ir parodos katalogas CD formatu. 

Autoriai: Marie-Noëlle Fontan (Prancūzija), Nobuko Hiroi (Japonija), Haruko Honma (Japonija), Yoshio Ikezaki (Japonija), Kakuko Ishii (Japonija), Mitsue Ito (Japonija), Yasuko Iyanaga (Japonija), Kim Jung-Ju (Pietų Korėja), Ken Kagajo (Japonija), Kumiko Kuroda (Japonija), Wang Kyung-Ae (Pietų Korėja), Federica Luzzi (Italija), Erny Piret (Belgija), Yoko Sakai (Japonija), Hidemasa Sakihama (Japonija), Koko Shimomura (Japonija), Marialuisa Sponga (Italija), Kyoko Ueda (Japonija), Rieko Yashiro (Japonija), Jo Young-Hee (Pietų Korėja), Sabine Zeiler (Vokietija).

Užbėkime už akių: nėra čia ko daug daugžodžiauti, kai paroda — per du žemynus! Nuo Europos — iki Azijos! Nuo Atlanto vandenyno, skalaujančio Prancūzijos paplūdimius ir midijas, iki Ramiojo, skalaujančio Japonijos krabus ir Kurilus!.. Vien jau šiai parodai panaudotų pluoštų, ko gero, užtektų pusantro karto apjuosti jei ne Japonijai, jeigu ne Liuksemburgui, tai bent jau netoliese esančiai kebabinei...
Kuratorė[s] Erny Piret [ir Kakuko Ishii] pirmučiausiai norėtų, kad žiūrovai, šia interkontinentine paroda besigrožėdami, ne dinderį muštų ir ne varnas gaudytų, o atidžiai, nuoširdžiai, metodiškai analizuotų, sektų ir atsektų tų pluoštinių kūrinių kūrybos ištakas. Pastarosios juk būtinai būna įtakotos įtakų — autoriaus aplinkos, požiūrių ir filosofijų, netgi banalių asmeninių bruožų. Didelė tikimybė, jog kokie tie požiūriai ir bruožai, tai tokį ir pluoštą autoriai bus pasirinkę: gal tvirtą, gal švelnų, gal žvilgų, o gal — perregimą... Va tau ir pluoštinė psichoanalizė..! Kiekvieno autoriaus asmenybė — kaip ant delno, o kūrinio genezė — kaip iš „Gūūglės“.
Šion parodon menininkai yra surinkti be taisyklių, be jokių kvotų ar principų — vien pagal banalų burtažodį „talentas“. O jau jiems patiems buvo leista rinktis beveik viską — savo eksponuosimo kūrinio tematiką, medžiagą, dydį ir net spalvą. Tik kad tilptų į mūsų „Baltą“ galeriją, kad išsitektų tarp baltųjų jos sienų.
Šiaip ar taip, kuratorė visai neabejoja, jog čia kūriniai vienas už kitą novatoriškesni — jei ne savo technika, tai tematika. Ji tiesiog nėrėsi iš kailio ir bemaž būrė iš arbatos tirščių, kad tik šitoji paroda būtų jauki, patraukli, lankytojui bičiuliška, kad ne gąsdintų, ne šokiruotų, o tvokstų smagia, jaukia aplinka, kurioje norom nenorom norėtųsi dalintis įspūdžiais ir draugiškai kairėn dešinėn šieptis.

Virginija Vitkiene

Galerija

Socialiniai partneriai

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ
ROTUŠĖS AIKŠTĖS DRAUGIJA
ASOCIACIJA KAUNIETĖ